Середа, 16.06.2021, 05:33

Шклинський ліцей Городищенської сільської ради Луцького району Волинської області

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Головна Мій профіль Вихід RSS

Меню сайту
Календар
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 37
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Методична робота

Засідання педагогічної ради 

 Дирекція школи спільно з психологом, 26.11.2020 року, взяли участь у постійно діючому онлайн семінарі від ВІППО "Покращення якості надання корекційно-розвиткової допомоги дітям з особливими освітніми потребами".

 24.11.2020 року вчителі школи взяли участь в онлайн конференції Zoom "Організація якісного освітнього процесу в початковій школі з використанням інноваційних електронних освітніх ресурсів", організованому видавництвом"Країна Мрій"

Засідання педагогічної ради  «Самоосвітня діяльність педагога-засіб підвищення професійної компетентності вчителя»

Засідання – практикум педагогічної ради «Підвищення ефективності уроку через впровадження компетентнісного навчання»

Засідання педагогічної ради

«Вмотивований вчитель-агент змін сучасного освітнього простору в умовах реалізації Концепції нової української школи»

 Круглий стіл "Дорога у 5 клас: особливості, труднощі, проблеми"

Семінар-тренінг керівників закладів освіти в рамках регіонального освітнього проекту «Нова школа – новий вчитель»

10 жовтня 2018 року на базі ВІППО відбувся семінар-тренінг керівників закладів освіти Волинської області в рамках регіонального освітнього проекту «Нова школа – новий вчитель» (І сесія), в якому брала участь директор школи Долонська Майя Володимирівна.
Мета проекту: сприяння освітній реформі в Україні шляхом підготовки керівників закладів освіти до ефективного моделювання сучасного освітнього процесу.
З вітальним словом до учасників проекту звернувся ректор інституту П. С. Олешко, який наголосив на актуальності проекту в умовах реформування освіти та важливості професійного розвитку педагогів, їх готовності та вмотивованості до впровадження ідей Нової української школи.
Автор та керівник проекту В. В. Вітюк, проректор з науково-методичної роботи ВІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, здійснила презентацію проекту, його цілей, очікуваних результатів.
Семінар-тренінг реалізовувався на основі інтерактивних міні-лекцій, рольових та ситуативних ігор, дискусій, роботі в малих групах, у парах, аналізі та вирішенні проблем.
Н. М. Ткачук, проректор з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, один із авторів проекту, запропонувала учасникам лекцію-презентацію «Компетентнісний підхід: актуальні погляди на формування», роботу в групах «Педагогіка партнерства». В. В. Вітюк ознайомила адресатів проекту з лекцією-презентацією «Групові процеси» та організувала роботу в групах «Види комунікатів».
Учасники проекту: керівники закладів освіти, заступники директорів з навчально-виховної роботи, ініціативні педагоги висловили вдячність авторам проекту за виправдані очікування від змістового наповнення та методів проведення тренінгу, позитивної атмосфери, активної творчої взаємодії, наголосили на важливості професійної підтримки педагогів щодо впровадження інноваційних технологій навчання, розробки та апробації моделей компетентнісних уроків в контексті ідей Нової української школи, установлення нових форматів взаємодії директора і вчителів, опорної школи та філій, школи і громади.

 

26 вересня 2018 року відбувся обласний семінар для вчителів хімії та біології, в якому взяла участь вчитель хімії Пасічнюк Ярина Валентинівна. Тема семінару «Шляхи підвищення ефективності сучасного уроку.»

Відкрили семінар методисти ВІППО Кащенюк Мирослава Ростиславівна та Мацюк Лариса Миколаївна.  Із темою «Інтерактивна складова професійної діяльності вчителя на уроках біології та хімії» виступив кандидат психологічних наук, доцент Остапйовський Олександр Ігорович.

   Про міжнародні відносини як один із напрямків підвищення якості природничої науки розповіла  Бортнік Тетяна Павлівна, старший науковий співробітник Поліської дослідницької станції ННЦІГА, кандидат с/г наук.

«Едꞌютейнмент як інструментарій побудови сучасного уроку хімії та біології» - тема виступу Кащенюк Мирослави Ростиславівни, методиста ВІППО. З її слів учасники семінару  дізналися, що Едꞌютейнмент – це спеціальна діяльність, що ґрунтується на навчанні та задоволенні власних інтересів.

 Семінар завершила методист ВІППО, Мацюк Лариса Миколаївна. Вона розповіла про реалізацію загально- природничого компоненту змісту природничої освіти у навчальних предметах «Біологія» та «Хімія» в умовах Нової української школи.

22 січня 2018 року відбулося засідання педагогічної ради. З доповіддю по першому питанню "Організаційно-методичні аспекти викладання предметів природничо-математичного циклу за оновленими програмами. Шляхи формування ключових компетентностей" виступила заступник директора з навчально-виховної роботи Грищук А. Ф.. В обговорені доповіді взяли участь вчитель математики Данилюк Н. В., вчитель біології та географії Бугай В. Д., вчитель фізики Остап'юк Т. М., вчитель хімії Феоктистова Т. М., які полілилися досвідом впровадження оновлених програм.  Вчителі акцентували увагу на формуванні предметних компетентностей в рамках реалізації Концепції нової української школи в навчальному процесі.

  Педагоги школи обговорили ще одне важлившколие питання діяльності освітього закладу "Психологічна готовність вчителів до взаємин з учнями в умовах впровадження реформи освіти". Практичний психолог Шишка М.В. провела тренінгове заняття, ознайомила з результатами анкетування учнів та надала прапктичні поради .

              

 Засідання районної школи молодих і малодосвідчених вчителів англійської мови

 12.12.2017 року на базі нашої школи відбулося засідання районної школи молодих і малодосвідчених вчителів англійської мови. Участь у семінарі взяли 12 молодих вчителів іноземної мови. Діяльність навчального закладу презентувала директор школи

Долонська М.В. Вчитель англійської мови Качан О.Р. провела відкритий урок у 3 класі  з теми «Дні тижня. Шкільні предмети». Урок проведено на належному методичному рівні. Вчитель використала інноваційні методи і прийоми навчання: роботу в парах, в групах, мультимедійні презентації, елементи гри. Третьокласники за допомогою мультиплікаційного фільму та пісні засвоїли навчальний матеріал. Захоплюючими та веселими були анімаційні фізкультхвилинки. В обговорені уроку взяли участь заступник директора школи з навчально-виховної роботи Грищук А.Ф.. керівник школи молодих і малодосвідчених вчителів англійської мови Костюк Л.В. та вчителі англійської мови.

        По закінченню уроку відбувся теоретичний блок засідання, який провела керівник школи молодих і малодосвідчених вчителів англійської мови Костюк Л.В. Під час засідання молоді педагоги та їх наставник обговорили питання використання інтерактивних технологій при вивченні граматики англійської мови. Обговорили техніку вивчення англійської мови за допомогою римівок, віршів, пісень, мультфільмів у початкових класах.

      Всі учасники семінару отримали  незабутні та приємні враження від плідної співпраці, збагатили свій педагогічний досвід.

 

 

 

 

Обласний семінар

24 листопада 2017 року вчитель української мови і літератури нашої школи Крупецька Ю.М. і  взяла участь в обласному семінарі вчителів української мови і літератури, що відбувся у Луцькому навчально-виховному комплексі «Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського». Тема семінару – «Застосування інноваційних освітніх  технологій на уроках української мови та літератури».

    Після зустрічі та реєстрації учасників відбулося відкриття семінару. Методист ВІППО Сова О. О. розповіла про актуальність проблематики заняття. Заступник директора НВК Сіміцька Ж.В. презентувала Луцький НВК «Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського», розповіла про інноваційну діяльність освітнього закладу як ресурс розвитку творчої особистості.

    Згодом учасники побували в мовній лабораторії «Дієприкметниковий зворот». Відкритий урок з використанням переверненого навчання провела учитель-методист Метчик Н. А.

    Старший учитель Кандибовська Т. Л. презентувала урок-дослідження з використанням хмарних технологій «Вічна класика. Чи може Наталка Полтавка бути ідеалом для сучасної молоді?»

    Гості семінару побували у творчій майстерні словесника «Урок після уроків». Мали змогу обмінятися з інноваційними підходами у позакласній роботі. Особливо приємно було відвідати Книжкову кав’ярню «Світ сучасної української літератури» з Рудницькою О. В.

    Семінар подарував учасникам багато знань та емоцій, надихнув на нові творчі досягнення.

Школа становлення молодого педагога

 27.11.2017 року відповідно до Плану роботи школи становлення педагога відбулося чергове засідання школи . Тема круглого столу «Організація самоосвітньої діяльності учня та вчителя. Молоді вчителі Качан О.Р., Мартиньчук С.І. Міндюк Т.В. разом із керівником школи становлення педагога Грищук А.Ф. обговорили відвідані уроки у досвідчених педагогів. Отримали методичні поради щодо  На засіданні були обговорені питання підготовки до засідання районної школи професійної адаптації молодих і малодосвідчени вчителів іноземної мови, яке відбудеться в грудні на базі нашого навчального закладу.

 

  Засідання педагогічної ради

20.11.2017 року в школі відбулося засідання педагогічної ради у формі круглого столу. Така форма  проведення дала змогу обговорити основні засади освітньої політики в умовах реформування галузі освіти. З новим Законом  "Про освіту" та  зі змінами до "Закону про загальну середню освіту" ознайомила присутніх директор школи Долонська М.В. З особливостями формування у школярів потреби і навичок самоосвітньої діяльності розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Грищук А.Ф. В обговоренні взяли участь педагоги школи: Росовська М.В., Власюк С.М., Обозовська Л.Ф. Смаль Л.В.

  Методоб'єднання класних керівників

 6 листопада відбулося засідання Методоб'єднання класних керівників, на якому заступник директора з виховної роботи, Галашевська Тетяна Миколаївна, з класними керівниками обговорили нормативні документи щодо здійснення виховної роботи у 2017-2018 н. р., зокрема:  Концепції Нової української школи, листи та накази відділу освіти.

  Класні керівники обмінялися планами щодо здійснення виховної роботи.

  На порядку денному були і наступні питання:

 - Про виконання листа відділу освіти, молоді та спорту від 20.07.2017 №533/21/2-17, в якому йдеться про виконаннянаказу Міністерства освіти і науки України від 07.09.2000 року №439 "Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України".

 - Про поведінку учнів з девіантною поведінкою.

Круглий стіл « Адаптація учнів 1 та 5 класів у навчально-виховний простір»

  13 листопада у школі відбулося засідання круглого столу « Адаптація учнів 1 та 5 класів у навчально-виховний простір». У засіданні взяли участь адміністрація школи, вчителі початкових класів, вчителі-предметники, що читають у 5 класі, практичний психолог школи. Кожен з присутніх мав змогу поділитися своїми успіхами та проблемами цього складного для дитини періоду. Цікавими були висновки практичного психолога. Такі спільні засідання дають змогу забезпечити емоційний комфорт навчально-виховного процесу. Обрати пріоритети доброзичливим взаємним стосункам «учитель-учень».

 

  Затверджено

                                                                                                                               директор школи

                                                                                                                ___________М.В.Долонська

                                                                                                                  «___»__________2017 р.           

 

 

                        План засідань методичної ради

     на 2017-2018 н. р.

 

№ з\п

Зміст роботи

Відповідальна особа

І засідання (вересень)

 1.  

Про підсумки результативності методичної роботи в 2016-2017 н. р.. Основні напрямки роботи, цілі та завдання на 2017-2018 н. р.

Грищук А.Ф.

 1.  

Про організацію роботи на другому етапі над методичною проблемою школи.

Грищук А.Ф..

 1.  

Затвердження планів роботи структурних підрозділів на 2017-2018 н.р.

Долонська М.В.

 1.  

Корекція планів курсової підготовки вчителів, що атестуватимуться у 2017-2018 навчальному році.

Грищук А.Ф..

 1.  

Про особливості навчально-виховного процесу в 1-4 класах.

Грищук А.Ф.

Вінчук О.І.

  6.

 

Про підготовку та проведення педагогічних читань «Школа В.Сухомлинського – живильне джерело духовності»

Грищук А.Ф.

  7.

Радимо ознайомитись : Концепція нової української школи

Грищук А.Ф.

ІІ засідання (листопад)

 1.  

Про підсумки проведення шкільного етапу Всеукраїнських предметних олімпіад та підготовку до ІІ туру.

Грищук А.Ф.

 1.  

Про удосконалення роботи з використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі.

Грищук А.Ф..

 1.  

Про проведення фестивалю педмайстерності «Мій кращий урок».

Грищук А.Ф.

 

 

 

 

ІІІ засідання (січень)

 1.  

Аналіз  результативності методичної роботи за І семестр.

Грищук А.Ф.

 1.  

Аналіз результатів моніторингу знань учнів за І семестр.

Грищук А.Ф.

 1.  

Про досвід роботи над індивідуальною науково-методичною проблемою вчителів, що атестуються.

Грищук А.Ф.

 1.  

Про підсумки проведення фестивалю педмайстерності «Мій кращий урок»

Грищук А.Ф.

 1.  

Про підсумки участі учнів школи у ІІ турі Всеукраїнських предметних олімпіад

Грищук А.Ф.

ІV засідання (березень)

 1.  

Про роботу з молодими та малодосвідченими вчителями.

Грищук А.Ф.

 1.  

Обдарована дитина: реалізація творчого потенціалу учня.  Про результативність роботи з обдарованими дітьми

Грищук А.Ф.

 1.  

Огляд нормативних документів, новинок психолого-педагогічної літератури.

Грищук А.Ф.

V засідання (травень)

 1.  

Про підсумки виконання річного плану методичної роботи  та визначення пріоритетів методичної роботи у 2017/2018 н.р.

Грищук А.Ф.

 1.  

Звіт голів ШМО щодо реалізації річних планів роботи

Голови ШМО

 1.